722 лица се лекуваат во ковид-центрите

Во Србија, во последните 24 часа, според официјални податоци починаа 20 пациенти, па вкупниот број на смртни случаи од ковид-19 од почетокот на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болниците забрзано се полнат со ковид-пациенти, притисок на нови заболени има во речиси секој град. По неколку месечното затишје, ситуацијата со опасниот вирус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОД УТРЕ СЕ ВОВЕДУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата донесе одлука за полициски час, ќе трае 12 дена, а ќе се спроведува во тајмингот од 22 часот до 5 часот наутро. ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во Србија се регистрирани 20 смрнтни случаи, а од 16.816 тестирани примероци, 4.576 биле позитивни на коронавирус, објави Министерството ...
| | веќе видена | слични

Растат бројките на заболени од коронавирусот во Србија, а српските епидемиолози бараат итно затворање. Во изминатите 24 часа се регистрирани 20 починати, а од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

722 лица се лекуваат во ковид-центрите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: