Расте бројот на хоспитализирани пациенти позитивни на ковид-19

Во Србија, во последните 24 часа, според официјални податоци починаа 20 пациенти, па вкупниот број на смртни случаи од ковид-19 од почетокот на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болниците забрзано се полнат со ковид-пациенти, притисок на нови заболени има во речиси секој град. По неколку месечното затишје, ситуацијата со опасниот вирус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОД УТРЕ СЕ ВОВЕДУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата донесе одлука за полициски час, ќе трае 12 дена, а ќе се спроведува во тајмингот од 22 часот до 5 часот наутро. ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во Србија се регистрирани 20 смрнтни случаи, а од 16.816 тестирани примероци, 4.576 биле позитивни на коронавирус, објави Министерството ...
| | веќе видена | слични

Растат бројките на заболени од коронавирусот во Србија, а српските епидемиолози бараат итно затворање. Во изминатите 24 часа се регистрирани 20 починати, а од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на хоспитализирани пациенти позитивни на ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: