На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 425 пациенти, слободни кревети има

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 28 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Ковид амбулантите во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје се преполни со пациенти кои последниве неколку дена чекаат со часови да бидат ...
| | веќе видена | слични

Во Битола, Тетово, Штип, Струмица, Куманово и Охрид матичните лекари ги испраќаат ковид пациентите со приоритетни упати да направат крвна анализа со Д-димери и ...
| | веќе видена | слични

АНЕТА ВОЛКАНОСКА- ГЛАВНА СЕСТРА ВО ЈЗУ ОПШТА БОЛНИЦА ОХРИД: ТЕШКО Е ДА ГЛЕДАШ ЧОВЕК КОЈ СЕ БОРИ ЗА ЗДИВ, НО МОРА ДА ИЗДРЖИМЕ ДА ГО ПОБЕДИМЕ ОПАСНИОТ ВИРУС. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болниците забрзано се полнат со ковид-пациенти, притисок на нови заболени има во речиси секој град. По неколку месечното затишје, ситуацијата со опасниот вирус ...
| | веќе видена | слични

Вчера почина 42 годишна пациентка која била хоспитализирана во Ковид центарот при Клиничката болница во Тетово. И останатите 23 хоспитализирани пациенти во ова ...
| | веќе видена | слични

Зголемениот број на амбулантски прегледи пред две недели во Ковид центарот во Тетово резултира со повеќе луѓе на болничко лекување. Ако на 22 февруари се ...
| | веќе видена | слични

Ова е сликата пред ковид – амбулантата на скопската градска болница. Исплашени и замислени, заминуваат со зборовите.  Ќе видиме, ми рекоа резултати за два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 425 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: