Нема лабаво кога станува најгусто

Расте бројот на заразени со ковид, а автобусите се полни со патници. Гужви има и на постојките, каде граѓаните се однесуваат како да нема пандемија, па наместо ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот го намали бројот на деца кои одат во градинка, а го намали и бројот на деца кои може да се примат во градинка согласно протоколите. Токму истите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Состојбата поврзана со ковид-пандемијата во детските градинки и центрите за лица со посебни потреби е стабилна. Тие остануваат и натаму отворени, но без ...
| | веќе видена | слични

И натаму остануваат отворени детските градинки и центрите за лица со посебни потребни, со оглед на тоа дека таму е ставилна состојбата со Ковид 19, иако и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!Доколку имаше ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема лабаво кога станува најгусто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: