Заев: Презедовме чекори за вкупно два милиона вакцини - работиме и за нарачка од Астра Зенека


Последно на што работи Владата е нарачка на вакцини и од производителот Астра Зенека, а ако се пресмета вкупно колку активности презедовме за да обезбедиме ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во поликлиниката „Јане Сандански“ ќе се одвива имунизацијата со руската вакцина „Спутник В“, информира Министерството за здравство. Вакциналните пунктови во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Во поликлиниката Букурешт утре почнува ревакцинацијата со вакцината „Фајзер“. Во поликлиниката „Јане Сандански“ ќе се одвива имунизација со вакцината „Спутник ...
| | веќе видена | слични

Иако вчера министерот за здравство Венко Филипче најави дека вакцинацијата со руската вакцина „спутник В“ ќе почне најверојатно во домовите за стари лица, ...
| | веќе видена | слични

Утре во поликлиниката Букурешт започнува ревакцинацијата со вакцината Фајзер. Во поликлиниката Јане Сандански ќе се одвива имунизација со вакцината Спутник. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владата денеска на седница треба да одлучува по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести за воведување полициски час од 22:00 ...
| | веќе видена | слични

Комисијата оценува дека ваквата ригорозна мерка ќе има ефект, а засега предлогот е да трае две недели, колку еден епидемиолошки циклус. Анализите покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Презедовме чекори за вкупно два милиона вакцини - работиме и за нарачка од Астра Зенека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: