Србија и донира 5.000 вакцини против ковид-19 на БиХ


Српскиот претседател Александар Вучиќ им се извини денеска на сите винари од Истра поради изјавата дека истарската малвазија е „одвратно вино“. Вучиќ им се ...
| | веќе видена | слични

Кои се лековите кои чинат многу пари, а кои српскиот претседател Александар Вучиќ веќе ги нарачал за Србија и ги очекува да пристигнат во април и во мај оваа ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната седница на Советот за безбедност, претседателот на Србија Александар Вучиќ, зборуваше и за состојбата со коронавирусот, вакцинацијата, но и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ објави дека покрај вакцини набавуваат и два лека кои помагаат во лечењето од корона.Станува збор за лекови кои во ...
| | веќе видена | слични

Александар Вучиќ, претседателот на Србија, денеска изјави дека земјата набавува и два лека кои помагаат од лечењето од коронавирус. Лековите ги имале набавено ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, денеска посочи дека сите се заинтересирани за кинеската вакцина, но дека Србија не може да ги извезува, јави ...
| | веќе видена | слични

Веднаш почнавме да набавуваме билатерално со Американците. Го “бркав” Борис Џонсон, разговарав со него да ја набавиме “АстраЗенека”, разговарав со Владимир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 315 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 5 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија и донира 5.000 вакцини против ковид-19 на БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: