ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – ВЕРОНИКА КОСТОВСКА: Признанието за најдобра спортистка на Македонија мотивација за нови успеси

2 копии

Отворено со најдобрите македонски спортисти. Оние кои секојдневно ги красат спортските страници, но и со оние подзаборавените. Нивните успеси, размислувања, ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се сетам наназад мислам дека програмирањето ми било љубов на прв поглед, иако не сум била свесна. Уште во своите рани години се сеќавам како со дедо ...
| | веќе видена | слични

Пејачката откри сè во врска со исхраната што ѝ помогна да ослабе! Многумина се прашуваат како Ана Бекута успеа да ослабе, а пејачката го даде одговорот на тоа ...
| | веќе видена | слични

Ви благодарам што правевте да се смеам кога бев потиштена и кога се чувствував како моите денови да се еден огромен круг на мизерија. Секогаш ќе ги помнам ...
| | веќе видена | слични

Да се има отворен ум за прогресивно поле е посебен предизвик во денешно време. Уште поголем предизвик е да се препознае неговиот потенцијал и јасно да им се ...
| | веќе видена | слични

Во светот има голем број самохрани родители кои се соочуваат со предизвиците секојдневно самостојно да растат и воспитуваат дете/деца. Некои од овие родители ...
| | веќе видена | слични

 „Кој и да рекол дека бременоста ќе го уништи вашето тело, не е во право. Како може создавањето живот да го направи вашето тело нешто друго освен ...
| | веќе видена | слични

Текстописецот, Марина Тукаковиќ (67) води битка со ракот, за што во повеќе наврати зборуваше отворено за медиумите. Производителот на големите хитови сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничката од зелената партија - ДОМ, Маја Морачанин во емисијата 24 анализа рече дека уште пред да се одржат локалните избори, тие дале поддршка на ...
сите 129 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКИПА ИНТЕРВЈУ – ВЕРОНИКА КОСТОВСКА: Признанието за најдобра спортистка на Македонија мотивација за нови успеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: