Смртноста од Ковид-19 во Црна Гора во февруари зголемена за 70 отсто

3 копии
6 копии

Во последните 24 часа, во Хрватска се евидентирани 394 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на активни случаи во оваа земја денес е вкупно ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Бројот на новозаразени е поголем од бројот на оздравени во текот на февруари во Тетовско, соодносот е 379 наспрема 369, покажува статистиката на Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Смртноста од Ковид-19 во Црна Гора во февруари зголемена за 70 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: