Одбележан 60-от роденден на ОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Кичево

ЈУБИЛЕИ – Со презентација на видеомонографија Со видеомонографија, во која се опфатени најважните случувања до сега, беа одбележани 60 години од почетокот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата во училиштата е стабилна, со физичко активно присуство според последниот случај има некаде 35 ученици и околу 60 наставници што е многу помалку од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не се планираат нови мерки за училиштата засега, рече денес министерката за образование и наука Мила Царовска, одговарајќи на новинарско прашање дали се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Состојбата во училиштата е стабилна. Со физичко активно присуство во последниот извештај, што е многу помалку од крајот на првото полугодие, рече денеска ...
| | веќе видена | слични

Преку игри, поезија и претставување на српското издание на својата книга „Заедно да растеме“, поетот Филип Димкоски во рамките на работилниците другаруваше со ...
| | веќе видена | слични

Две ученички од Скопје и еден ученик од Прилеп се добитниците на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ за 2021 година со која целосно ќе им бидат покриени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во услови на пандемија на коронавирусот, десет милиони деца може да стапат во брак до 2030 година, предупреди УНИЦЕФ, а уште стотина милиони девојчиња може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата лидери се договориле да ги вратат на функција американскиот и рускиот амбасадор Рускиот претседател Владимир Путин, по средбата со претседателот на ...
сите 295 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбележан 60-от роденден на ОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: