„АстраЗенека“ го продаде својот удел во „Модерна“ за повеќе од една милијарда долари

Британско-шведската мултинационална „АстраЗенека“ го продаде својот удел од 7,7 проценти во „Модерна“ за повеќе од една милијарда долари. Ова се случи откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координаторот на словенечката Влада за масовна вакцинација Јелко Кацин денеска изјави дека најголемиот дел од популацијата на Словенија ќе биде вакциниран со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Австрија е една од 17-те европски земји кои добиле дози од серијата вакцини на АстраЗенека, чија употреба ја запреа австриските власти поради истрага на смртен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Студија спроведена во Израел покажа дека мајчиното млеко на жени вакцинирани против Ковид-19 содржи антитела.Десет доилки, вработени во болницата Ихилов во Тел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Австрија е една од 17. европски земји што добиле дози од серијата вакцини на „Астра зенека“, чија употреба беше запрена од страна на властите во оваа држава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонската компанија „Терумо“ објави дека развила нов шприц, кој може да извлече седум дози од секое шише вакцина против коронавирус на „Фајзер“, барем една ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американската фармацевтска компанија „Фајзер” објави дека има намера да пренесе дел од своите производствени погони од Белгија во Романија, каде цената на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонските граѓани со бугарски пасоши кои се заинтересирани за вакцинација ќе можат да се вакцинираат во Бугарија, но и да го одберат видот на вакцината, ...
| | веќе видена | слични

Доаѓањето на вакцините против ковид-19 вети враќање во нормален живот, но и создаде глобален пазар вреден десетици милијарди долари годишно за неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„АстраЗенека“ го продаде својот удел во „Модерна“ за повеќе од една милијарда долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: