Историски трипл-дабл на Џејмс Харден


3 копии

Голден Стејт најпрво го добија Стеф Кари, па потоа во тимот дојде Клеј Томпсон, а подоцна беше доведен и Кевин Дурант. Јасно е како стигнаа до три НБА титули. ...
| | веќе видена | слични

Aндре Драмонд одреден период не игра за Кливленд затоа што тимот сака да го трејдува до крајот на преодниот рок на 25. март. За Драмонд интерес покажаа неколку ...
| | веќе видена | слични

Атланта беше домаќин на 70. НБА Ол-стар меч во историјата, а освен битката меѓу екипите на Леброн и Дурент ги видовме и натпреварите во забивања, тројки и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Атланта се одржа 70. Ол-стар меч во кој победник беше тимот на Леброн Џејмс кој го надигра оној што пак беше составен од Кевин Дурент. Секако кога се во ...
| | веќе видена | слични

На „Ол-стар“ натпреварот во НБА одигран ноќеска, тимот на Леброн Џејмс ја победи екипата на Кевин Дурант со 170:150. Средбата се одржа во Атланта. Ова беше 70. ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Леброн Џејмс славеше над тимот на Кевин Дурент во 70. Ол-стар кој рано утрово се одигра во Атланта. Екипата која ја селектираше „кралот“ се покажа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 137 | | | веќе видена

Зоран Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?! Сите видовме како функционери и коалициони партнери ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историски трипл-дабл на Џејмс Харден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: