Јокиќ, Дончиќ, Богдановиќ, Вучевиќ – Балканска доминација во НБА лигата


Играчите од прсоторите на поранешна Југославија блескаа изминатата ноќ во НБА лигата. Никола Јокиќ, Бојан Богдановиќ и Лука Дончиќ ја минаа границата од 30 ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Харден беше последната ѕвезда која го засили моќниот тим на Бруклин кој дефинитивно има шампионски амбиции, а од денеска истите се уште поголеми откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот избор на драфтот во 2009 година, Блејк Грифин е нов член на Бруклин нетс кој главен фаворит за освојување на титулата во НБА лигата. Грифин потпиша ...
| | веќе видена | слични

Блејк Грифин, првиот пик на драфтот во 2009 година, до крајот на сезоната ќе го носи дресот на Бруклин Нетс. Грифин, минатата недела го раскина договорот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кошаркар на Детроит, Блејк Грифин, официјално стана нов играч на Бруклин Нетс, пренесуваат американските медиуми! Грифин неодамна стана неограничен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 315 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 5 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јокиќ, Дончиќ, Богдановиќ, Вучевиќ – Балканска доминација во НБА лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: