Оштетени штедачи на „Еуростандард“: Зошто банкарската мафија е толку моќна во Македонија?


„Ние, оштетените физички и правни лица на Еуростандард банка, делувањето на банкарската мафија во грабежот на нашите лични пари и нивна неказнивост, најдобро ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потпретседателот на Владата Љупчо Николовски најави жестока и некомпромисна борба со криминалот и корупцијата во државата, најавувајќи ја 2021-ва за ...
| | веќе видена | слични

Не ни украдоа 50 евра, туку вртоглави 60 милиони евра преку органиизиран и толериран масовен повеќегодишен грабеж на депозити. Директно урнисаа околу 3.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како е можно десетици милиони евра да исчезнат од банката „преку ноќ“!? Како е воопшто возможно 73 отсто од кредитното портфолио на правните лица во банката да ...
| | веќе видена | слични

Ние, ограбените физички и правни лица од Еуростандард банка, веќе седум месеци објавуваме за сторениот криминал и корупција и даваме конкретни примери за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За разлика од класичните сценарија за грабеж на банка, во случајот со Еуростандард банка грабежот бил изведуван на многу мирен, елегантен и културен начин. Еве ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во борбата со корупцијата и криминалот важна е пораката од оној што е фатен на другите да не им текне да прават незаконски дејствија. Овие денови додека ...
| | веќе видена | слични

Случајот Империја го презема државното обвинителство. За перење на над 10 милиони евра меѓу осомничените се бизнисменот Орце Камчев и пораншениот шеф на УБК, ...
| | веќе видена | слични

Околу 3500 правни субјекти се запишале досега во регистарот на вистински сопственици од неговото пуштање во употреба на 27 јануари, вели директорот на Управата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ не го стави на дневен ред законот за економска помош во четвртокот, за да може да прави театар во скафандери. Владејачкото мнозинство и Талат Џафери како ...
сите 559 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски нема повеќе ништо, целиот свој имот го префрлил на име на неговите малолетните деца. На нивно име се ...
сите 276 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 670 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати предлогот на Јавното обвинителство и на останатите две лица опфатени со истрагата за набавка на софтвер, им ...
сите 171 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 217 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 200 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче по утринскиот состанок со директорите на ковид центрите посочува дека постепено се намалува бројот на приемите на болните ...
сите 368 | | | веќе видена

Ниту едно лице кое е на боледување не смее да се појави на своето работно место, а особено не лице кое е позитивно на Ковид и е во изолација-неговото ...
сите 243 | | | веќе видена

Французинот освен што вели дека тоа е една лоша идеја, додава дека истата воедно претставува и опасност за Премиерлигата, повика на обединетост. Останато ...
сите 208 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј Ин градоначалникот Саша Богдановиќ ќе ја потпише доколку Советот на општина Центар смета дека нема потреба ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени штедачи на „Еуростандард“: Зошто банкарската мафија е толку моќна во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: