Милевски го носи Чолаковски од Мелбурн сити во македонскиот дрес


2 копии

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Боби Милевски на денешниот брифинг со медиумите во очекување на новите годишни предизвици на националниот ...
| | веќе видена | слични

Младинскиот репрезентативец Давид Тошевски, има повреда на задните вкрстени лигаменти поради која ќе мора два месеци да одмора, и со тоа ќе го пропушти ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски заедно со тим-менаџерот Зоран Зафиров, на денешниот брифинг со медиумите информираше за ...
| | веќе видена | слични

Талентираниот Македонец Стефан Чолаковски кој игра за Мелбурн Сити се согласил да игра за фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година. Веста за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во аферата со запленета дрога, која создаде бура во јавноста, после опозициските обвинувања кон власта, денес има почеток на некаков расплет - на шестмина ...
сите 236 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат да бидат дел од криминалните и коруптивните активности на власта. Напротив тие заедно со ВМРО-ДПМНЕ се спротивставуваат на овој нарко ...
сите 134 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 336 | | | веќе видена

Над 6 000 текстилни работници во земјава минатата недела се испратени дома, на колективен одмор, кој ќе им трае две недели. Бизнис секторот оваа одлука, која ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски го носи Чолаковски од Мелбурн сити во македонскиот дрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: