Дончиќ ја доби пресметката со Вучевиќ, Јокиќ повторно блескаше, Харден и Дурант го срушија Сан Антонио


Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни седум натпревари. Никола Вучевиќ и Лука Дончиќ во балканскиот дуел имаа вистинска револверска пресметка. На крајот ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Харден беше последната ѕвезда која го засили моќниот тим на Бруклин кој дефинитивно има шампионски амбиции, а од денеска истите се уште поголеми откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот избор на драфтот во 2009 година, Блејк Грифин е нов член на Бруклин нетс кој главен фаворит за освојување на титулата во НБА лигата. Грифин потпиша ...
| | веќе видена | слични

Блејк Грифин, првиот пик на драфтот во 2009 година, до крајот на сезоната ќе го носи дресот на Бруклин Нетс. Грифин, минатата недела го раскина договорот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кошаркар на Детроит, Блејк Грифин, официјално стана нов играч на Бруклин Нетс, пренесуваат американските медиуми! Грифин неодамна стана неограничен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 137 | | | веќе видена

Зоран Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?! Сите видовме како функционери и коалициони партнери ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дончиќ ја доби пресметката со Вучевиќ, Јокиќ повторно блескаше, Харден и Дурант го срушија Сан Антонио

Од:
До кого (е-маил):
Порака: