ЕКСКЛУЗИВНО СО ЛИАО, поранешен директор на Yahoo! Убеден сум дека во Македонија ќе има успешни стартапи


Парите се важни, но исто така треба да знаете и како да ги искористите. Марвин Лиао мудро зборува, но тој не е само празен говорник. Повеќе од една деценија ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се сетам наназад мислам дека програмирањето ми било љубов на прв поглед, иако не сум била свесна. Уште во своите рани години се сеќавам како со дедо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од своето објавување во ноември 2020 година, автобиографската книга „Своја“ на авторката Ирена Чаушевска Даниловска постави мисија да ги едуцира своите ...
| | веќе видена | слични

Да се има отворен ум за прогресивно поле е посебен предизвик во денешно време. Уште поголем предизвик е да се препознае неговиот потенцијал и јасно да им се ...
| | веќе видена | слични

Многумина би се сложиле дека никогаш не било лесно да се биде жена на Балканот. Но, зошто? Додека во многу развиени земји, жената има право да избира дали ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од Владата за МИА информираа дека еднократна финасиска помош за полесно справување со корона кризата добиле вкупно 1.175 регистрирани самохрани родители. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковид кризата не само што го измени темпото на живеење кај луѓето, туку удри и по економијата. Со цел да се помогне на оние кои беа најпогодени од пандемијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

Продолжува вакцинацијата на населението. Денеска и утре се одвива имунизацијата на приоритентните групи а веќе од среда продолжума вакцинацијата според ...
сите 373 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСКЛУЗИВНО СО ЛИАО, поранешен директор на Yahoo! Убеден сум дека во Македонија ќе има успешни стартапи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: