Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?


7 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска во Лондон се сретна со американскиот специјален пратеник за климатските промени, Џон Кери, соопшти неговиот портпарол ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Портпаролот на Владата Душко Арсовски денеска на прес-конференција го повтори ставот во врска со разговорите со Бугарија и последните настани по состанокот на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот имаше став, објаснување за ова во текот на вчерашниот ден. Можеме само да го повториме како Влада, рече портпаролот на Владата Душко Арсовски денеска ...
| | веќе видена | слични

Македонија треба да се развива како мегалополис, односно цела земја како еден град што подразбира јавната администрација од Скопје да се пресели во други ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција на портпаролите на Владата, Душко Арсовски и Муамет Хоџа. ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролите на Владата, Душко Арсовски и Муамет Хоџа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: