Пробиена е апликацијата за попис: Скопјани се попишуваат божем од Србија, „од Бугарија“ ќе се бројат Македонка НикогашСеверна и Мајмун Муртински


Не требаше многу за да исплива на површина уште еден доказ дека пописот се спроведува прекутрупа. Дека целта на операцијата ни најмалку не е статистичка, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
| | веќе видена | слични

Преку апликацијата за самопопишување, заклучно со утринава се регистрирале вкупно 40.397 лица кои се надвор од земјава. Инаку, самопопишувањето за оние кои не ...
| | веќе видена | слични

Евидентирањето на иселениците преку апликацијата почна на 1 март и ќе трае до 21 април. Од Државниот завод за статистика (ДЗС) вчера наведоа дека секојдневно ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Во текот на првата седмица од најголемата статистичка операција попишани се вкупно 32752 лица од дијаспората, информира Државниот завод за статистика (ДЗС). ...
| | веќе видена | слични

Досега се попишале 32.753 лица од дијаспората, соопштија од Државниот завод за статистика. Пописот за иселениците стартуваше на почетокот на месецов, преку ...
| | веќе видена | слични

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пробиена е апликацијата за попис: Скопјани се попишуваат божем од Србија, „од Бугарија“ ќе се бројат Македонка НикогашСеверна и Мајмун Муртински

Од:
До кого (е-маил):
Порака: