Василевска: Пописот нема да биде одраз на реалноста, туку на политички договор


Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Целта на Законот за изградба на новиот Клинички центар е да се смени начинот на јавна набавка, да се суспендираат 4 закони и Филипче без никаква одговорност за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обидот на Заев за широка коалиција е политика купи ден помини. Тоа е најава да обвинувањата за нефункционирањето на државата, да преминат на контото на ...
| | веќе видена | слични

Откако ВМРО-ДПМНЕ собра 100.000 потписи против пописот во земјава, пратениците од оваа политичка партија поднесоа и предлог закон во Собранието, за ...
| | веќе видена | слични

Додека Цела Европа влегува во процес на вакцинирање ние чекаме и просиме вакцини. Со ова темпо со кои стигнуваат вакцините, не знам дали за една декада ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО–ДПМНЕ Бране Петрушевски во гостување на емисијата „Филибастер“ на радио Лидер кажа дека Зоран Заев триумфалистички демонстрирал ...
| | веќе видена | слични

Видете што не ни се случи за само една недела. Болниците ни се преполни, власта нè лаже за вакцините како да сме идиоти, како да сме недоветни, рече во ...
| | веќе видена | слични

Во епидемијата целосно кој потфрли на сите полиња е државата, владата. Таа не си ја обавува со Устав и закон дадената обврска да се грижи за здравјето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Василевска: Пописот нема да биде одраз на реалноста, туку на политички договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: