Затворен угостителски објект во гостиварско Беловиште, работел по дозволеното време


На 28.02.2021 во 21.20 часот, полициски службеници од ОВР Гостивар, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, извршиле контрола во угостителски објект во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 08.03.2021 во периодот од 19.00 до 22.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Кичево во содејство со Државниот пазарен инспекторат извршиле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата заедно со инспектори од ДПИ затвориле неколку угостителски објекти поради непочитување на заштитните протоколи, а двајца од сопствениците биле и ...
| | веќе видена | слични

Контролата била извршена вчера во 21 часот и 50 минути во угостителски објект на автопатот Тетово-Скопје. -При контролата било констатирано непочитување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Затворен угостителски објект во Радовиш во кој се затекнати гости по дозволеното работно време. Секојдневно полицијата се соочува со повеќе пријави за работа ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат вчера затворил една пицерија во Кичево, поради непочитување на протоколите за заштита од коронавирусот. Директорот на пазарниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен угостителски објект во гостиварско Беловиште, работел по дозволеното време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: