Пирло: Јувентус се уште е во трка за Скудетото


4 копии

Јувентус вечерва го пречекува Порто во реванш-дуелот од осминафиналната фаза во Лигата на шампионите, во кој актуелниот италијански првак ќе брка негатива од ...
| | веќе видена | слични

Јувентнус го совлада Лацио минатиов викенд а Роналдо не беше во почетниот состав. Ова предизвика најразлични шпекулации во Италија, но легендатата на „Старата ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите со реванш осминафиналните натпревари, Јувентус денеска брка негатива против Порто на домашен терен од 21.00 ...
| | веќе видена | слични

Јувентус вечерва во 21 часот ќе се обиде да ја надомести негативата од првиот натпревар (2-1) од осминафиналето во Лигата на шампионите против Порто и да се ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло знае дека вечерва ќе го има максимално мотивиран Кристијано Роналдо и тоа може да биде клучно за пласман во четвртфиналето. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 289 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 593 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 375 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пирло: Јувентус се уште е во трка за Скудетото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: