Скопскиот аеродром доби две награди – за квалитет и за хигиенски услуги

Сумата предвидена за бруто-примања на вработените во „Македонски навигации“, кои управуваат со контролата на цивилниот воздушен сообраќај во Македонија, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во Норвешка во 2020 година бројот на венчавки се намали за 19 проценти во споредба со претходната година, што е најголем пад од 1927 година. Норвешката ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Словенија во јануари годинава умреле 2.617 лица, што е за 32,8 проценти повеќе отколку во истиот месец од 2020 година и за 27,5 проценти повеќе од просекот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италија регистрирала повеќе смртни случаи во 2020 година отколку која било друга година по Втората светска војна. Овие податоци покажуваат дека ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Охрид, 5. март 2021 (ИНПРЕС) – Минатата година Охрид ја заврши со природен прираст од -309. Според податоците на Државниот завод за статистика се родиле 436 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици (ДЕА) по акциите „Двојник“ и „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, ...
сите 294 | | | веќе видена

Денеска според најавата на првиот човек на здравството ќе заврши вакцинирањето на вработените во критичната инфраструктура, додека од утре со околу 20 000 ...
сите 280 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 512 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопскиот аеродром доби две награди – за квалитет и за хигиенски услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: