Најдовски за тв 24: Македонија нема никаква корист од еден политички попис


Ицо Најдовски - Перин кој живее во Мелбурн во емисијата 24 анализа вели дека македонската заедница не е информирана дека има пописот и дека денеска започнал. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
| | веќе видена | слични

Преку апликацијата за самопопишување, заклучно со утринава се регистрирале вкупно 40.397 лица кои се надвор од земјава. Инаку, самопопишувањето за оние кои не ...
| | веќе видена | слични

Евидентирањето на иселениците преку апликацијата почна на 1 март и ќе трае до 21 април. Од Државниот завод за статистика (ДЗС) вчера наведоа дека секојдневно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Во текот на првата седмица од најголемата статистичка операција попишани се вкупно 32752 лица од дијаспората, информира Државниот завод за статистика (ДЗС). ...
| | веќе видена | слични

Досега се попишале 32.753 лица од дијаспората, соопштија од Државниот завод за статистика. Пописот за иселениците стартуваше на почетокот на месецов, преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Трајче Заев, братучед на македонскиот премиер со демант на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за негова, наводна поврзаност со уапсените во акцијата на МВР за ...
сите 222 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот ...
сите 475 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 395 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 232 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдовски за тв 24: Македонија нема никаква корист од еден политички попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: