7 починати и 234 нови случаи на Ковид-19 во земјава

6 копии
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 353 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 546 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 38 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на граѓаните во земјава кои поради коронавирусот мораат да одат на болничко лекување. Само во последното деноноќие, во ковид центрите во Скопје се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

По компликации од ковид-19 во изминатото деноноќие во болнички услови починаа 11 пациенти, а од 1.562 тестирања, регистрирани се 316 нови случаи на ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) објави дека во последните 24 часа регистрирани се 11 смртни случаи од Ковид 19 : 4 пациенти од Скопје, по 2 од Прилеп и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!Доколку имаше ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

7 починати и 234 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: