Заев тврди дека ставовите на Георгиевски се лични, опозицијата обвинува дека се координирани


Премиерот Заев вчера во разговор со коалициониот партнер Георгиевски добил уверување дека ставовите за спорот со Бугарија се лично негови. Идентитетот и ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија во последниот период се случува досега невидено целосно редефинирање на дефиницијата за борба за заштита на националните интереси во односите со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Георгиевски и Бучковски се истурени играчи на Заев. Нивниот став за Бугарија е и негов. Бучковски кажа дека тезите на Георгиевски за обезличување на Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
| | веќе видена | слични

На темата за која Георгиевски излезе јавно, Бучковски изјави дека за истото се разговарало меѓу нив уште пред тој да биде именуван за специјален претставник на ...
| | веќе видена | слични

Мојата главна преокупација во последните неколку недели е соработката во медиумската сфера, универзитетите, културата, и да се пофалам – имаме сериозно голем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас по природа сум оптимист, и верувам дека до крајот на мојот мандат, ќе најдеме решение за отворените прашања. Се наоѓаме во фаза на предизборие во Бугарија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев тврди дека ставовите на Георгиевски се лични, опозицијата обвинува дека се координирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: