Доктор Јанкуловски: Една година подоцна, уште сум во скафандер


2 копии
2 копии

Независниот македонски новинар кој живее во Лондон, Ненад Живановски го сподели на Фејсбук своето второ заразување со коронавирус. “КОГА ГОСПОД Е ДАРЕЖЛИВ ПО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

При нагло зголемен број на новозаразени, за два дена 140-ина и со преку 70 хоспитализирани во прилепската болница, Ковид пунктот и лабараторијата при ...
| | веќе видена | слични

Само еден интернист и доктор по општа пракса во моментов ги лекуваат болните од Ковид-19 во Неготино, општина која што во последниов период секојдневно се ...
| | веќе видена | слични

Да се биде болен од Ковид 19 е тешко искуство, но среќен сум што и јас и сопругата го пребродивме, вели скопјанецот Трајче Таневски кој неколку недели имал ...
| | веќе видена | слични

Иако се во првите борбени редови на пандемијата, иако се грижат за најранливите групи, половина од вработените во француските старечки домови изјавуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДРАГИ РАШКОВСКИ ДОБИ КУЌЕН ПРИТВОР Обвинителството ќе се жали на одлуката на судот да му биде одреден куќен, наместо ефективен притвор на eкс генералниот ...
сите 332 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

И последното што сакам да го искоментирам е состојбата со криминалот во градот. Јавна тајна во градот и не само во Прилеп туку и во секој урбан центар во ...
сите 226 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 272 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 228 | | | веќе видена

38-годишен измамник од тетовското село Желино успеал да одземе автомобил за кој требало да изврши градежни работи, без да ги изврши работите. Вработена во ...
сите 433 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доктор Јанкуловски: Една година подоцна, уште сум во скафандер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: