Свадбена веселба со настап на пеач и оркестар во живо била организирана во село Банско, кога дошла полиција гостите се разбегале

Свадбата во селото Банско, која вчера ја прекина полицијата, била организирана на отворено, со настап на пеач и оркестар во живо, потврдуваат за МИА очевидци ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 08.03.2021 во 21.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш извршиле контрола на угостителски објект на ул.„Св.Спасо Радовишки“ во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа во 23.00 часот го лишиле од слобода Д.С.(30) од тетовски Лешок затоа што неговиот угостителски објект работел по ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 19: 05 часот во СВР Куманово било пријавено дека во угостителски објект на булеварот „Октомвриска револуција" има граѓани кои не ги почитуваат ...
| | веќе видена | слични

Угостителски објекти во Куманово и Тетово затворени од Државниот инспекторат поради непочитување на здаствените мерки. „На 07.03.2021 во перидот од 18.00 до ...
| | веќе видена | слични

Тетовската полиција во соработка со инспектори од Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) извршилa контрола во угостителски објект на улицата Видое Смилевски Бато, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свадбена веселба со настап на пеач и оркестар во живо била организирана во село Банско, кога дошла полиција гостите се разбегале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: