АНКЕТА: 63,4 отсто анкетирани сметаат дека постои договор меѓу Заев и Мијалков

Високи 63,4 проценти од граѓаните кои биле анкетирани од Институтот за стратегии, истражувања и анализи СИА ВИСТА веруваат дека постои цврт договор меѓу Зоран ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повеќе од 90 отсто од Американците сметаат дека САД до 2030 година би можеле да имаат жена претседател, покажуваат денеска објавените резултати од испитувањето ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 90 проценти од Американците сметаат дека САД би можеле да имаат претседател до 2030 година, покажува анкетата. Резултатите биле објавени во време ...
| | веќе видена | слични

Анкета спроведена од Харис Интерактив за Комстрат го дава Емануел Макрон за победник за изборите во 2022 година со тесен резултат во вториот круг: 53 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Според резултатите на анкетата што ја спроведе „Харис Интерактив“ за „Комстрат“, Емануел Макрон ќе извојува тесна победа на изборите во Франција во 2022 година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Губитникот Христијан Мицкоски ја предводеше својата ВМРО-ДПМНЕ во шест порази на сите изборни соочувања со граѓаните во последните четири години. Очигледно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе кратко телефонско истражување во периодот помеѓу 1 и 4 март 2021 на 1109 полнолетни испитаници на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНКЕТА: 63,4 отсто анкетирани сметаат дека постои договор меѓу Заев и Мијалков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: