Во Струмичко растурена свадба со 300 гости, МВР подготвува кривични пријави

4 копии
4 копии

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа во 23.00 часот го лишиле од слобода Д.С.(30) од тетовски Лешок затоа што неговиот угостителски објект работел по ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 19: 05 часот во СВР Куманово било пријавено дека во угостителски објект на булеварот „Октомвриска револуција" има граѓани кои не ги почитуваат ...
| | веќе видена | слични

Угостителски објекти во Куманово и Тетово затворени од Државниот инспекторат поради непочитување на здаствените мерки. „На 07.03.2021 во перидот од 18.00 до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тетовската полиција во соработка со инспектори од Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) извршилa контрола во угостителски објект на улицата Видое Смилевски Бато, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
7 копии

При контрола на угостителски објекти, вчера во Тетово поради прекршување на прописи во време на пандемија прекината е свадбена веселба, а затворени се два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Струмичко растурена свадба со 300 гости, МВР подготвува кривични пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: