Мијалков повторно во судница, завршните зборови за „Трезор“ закажани за 22 март

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
| | веќе видена | слични

Петре Латиновски, поранешен градоначалник на општина Бутел, денеска на судењето за обвинетите за организирањето на настаните од 27 април суд рече дека во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со сослушување сведоци на одбраната денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за организаторите на случувањата на 27 април 2017 година. Прв ...
| | веќе видена | слични

Петре Латиновски, поранешен градоначалник на општина Бутел, денеска на суд рече дека во периодот 2016-2017 година додека бил на оваа градоначалничка позиција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси сите сведоци на денешното рочиште за настаните од „27 април“ беа едногласни во излагањето дека ВМРО-ДПМНЕ не било организатор на протестите. Драган ...
| | веќе видена | слични

Градскиот комитет немаше донесено никаква одлука поврзана со протестите за „За заедничка Македонија“, истакна поранешниот градоначалник на Бутел, Петре ...
| | веќе видена | слични

Во Кривичниот суд денес со сослушување на сведоци, продолжи рочиштето за случајот „27 април“. Во рамки на судењето, денес сведочеше поранешниот градоначалник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мијалков повторно во судница, завршните зборови за „Трезор“ закажани за 22 март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: