[Став] Како државата ги (де)мотивира младите таленти?

4 копии

Две ученички од Скопје и еден ученик од Прилеп се добитниците на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ за 2021 година со која целосно ќе им бидат покриени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соработка со Министерството за образование, Македонската радио-телевизија, Францускиот институт во Скопје и ТВ 5 монд, емисијата „Седум дена на планетата“ ...
| | веќе видена | слични

Тригодишната регионална програма „Училишта на 21-от век“ е финансирана од Владата на Обединетото Кралство и ја спроведува Британски совет во соработка со ...
| | веќе видена | слични

ЈУБИЛЕИ – Со презентација на видеомонографија Со видеомонографија, во која се опфатени најважните случувања до сега, беа одбележани 60 години од почетокот со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Како државата ги (де)мотивира младите таленти?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: