[Став] Државата е „глува“ и „слепа“ за младите од самохрани и еднородителски семејства


Пишува: Станиша Станковиќ Причината што сум дел од „One Can – Youth“ е неизбежно поврзана со мојот живот. Јас сум личност која доаѓа од таков тип на семејство, ...
| | веќе видена | слични

По повод Меѓународниот ден на жената и под мотото „Држава што не постапува е држава што силува“, денеска група граѓани излезе на петтиот протестен марш со цел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерашното издание на вестите на Сител телевизија во 19ч гостуваше претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска која зборуваше за ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук пишува дека овој ден унијата и го посветува на вработените на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Активистки и активисти денеска по повод Меѓународниот ден на жената, се собраа пред Министерството за внатрешни работи (МВР), го почнаа петтиот Марш за женски ...
| | веќе видена | слични

Во организација на СДММ, по повод меѓународниот ден на жената 8 Март, организираше јавна трибина на тема “Безбедноста на жените во дигиталниот простор, моја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Би сакал да искажам пофалби за ова што го прави СДММ, а особено младите жени, бидејќи тој притисок што се создава од нивна страна е единствениот начин да се ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНИЈА Е ПРЕД ВОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Заострувањето на рестриктивните мерки е резултат на зголемувањето на бројот на новозаразените случаи, образложи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Државата е „глува“ и „слепа“ за младите од самохрани и еднородителски семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: