Филипче најави нови рестриктивни мерки, ама за попис, зголемувањето на бројот на новозаразени не му смета


Министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека зголемен е и бројот на пациенти кои се хоспитализираат, меѓутоа не до тој степен да ги загрозуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска на седница треба да одлучува по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести за воведување полициски час од 22:00 ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе ја донесе одлуката дали од среда од 22 часот ќе се воведе повторно полициски час. По речиси десет месеци извесно е дека ќе нема излегување надвор и ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница Владата ќе донесе одлука во врска со предлогот на Комисијата за заразни болести за воведување на полициски час од 22 до 05 часот наутро на ...
| | веќе видена | слични

Се очекува денеска Владата да го прифати предлогот за воведување на построга рестриктивна мерка, полицики час кој вчера го најави министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во денешната изјава за медиуми во врска со засилување на мерките со цел заштита од понатамошно проширување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче најави нови рестриктивни мерки, ама за попис, зголемувањето на бројот на новозаразени не му смета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: