Понекогаш глумам дека сè е во ред...

Осумкратниот светски шампион во Мото ГП, Марк Маркез, вели дека секој ден се чувствува подобро и посилно, но дека од лекарите зависи кога ќе се врати на ...
| | веќе видена | слични

Ви благодарам што правевте да се смеам кога бев потиштена и кога се чувствував како моите денови да се еден огромен круг на мизерија. Секогаш ќе ги помнам ...
| | веќе видена | слични

Да се има отворен ум за прогресивно поле е посебен предизвик во денешно време. Уште поголем предизвик е да се препознае неговиот потенцијал и јасно да им се ...
| | веќе видена | слични

Над 40 жени во Куманово се на листата успешни директорки, раководителки, советнички и претседателки, кои водат и претставуваат значајни институции и ...
| | веќе видена | слични

Во светот има голем број самохрани родители кои се соочуваат со предизвиците секојдневно самостојно да растат и воспитуваат дете/деца. Некои од овие родители ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

При нагло зголемен број на новозаразени, за два дена 140-ина и со преку 70 хоспитализирани во прилепската болница, Ковид пунктот и лабараторијата при ...
| | веќе видена | слични

Текстописецот, Марина Тукаковиќ (67) води битка со ракот, за што во повеќе наврати зборуваше отворено за медиумите. Производителот на големите хитови сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Познато е името на бегалецот кој е осомничен дека изработувал лажни пасоши за познати меѓународни криминалци. Станува збор за Раиф Мифтари, кој има 39 години. ...
сите 464 | | | веќе видена

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 95 | | | веќе видена

Згрутчувањето на крвта е редок, но несакан ефект на вакцината на „АстраЗенека“ што предизвика најмногу контроверзи во светски рамки. Дури и Европската агенција ...
сите 561 | | | веќе видена

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!Доколку имаше ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Понекогаш глумам дека сè е во ред...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: