СДСМ: Континуирано расте просечната плата, благодарение на нашите економски политики


Економските политики кои во интерес на граѓаните ги реализира СДСМ и во време на пандемија и економска криза обезбедуваат континуиран раст на просечната плата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Остануваме посветени на силна и стабилна економија велат од владеачката СДСМ. Пратеничката Лидија Тасевска потсети дека тече реализацијата на бескаматната ...
| | веќе видена | слични

Тече реализацијата на бескаматната кредитна линија со грант компонента ,,Ковид 3", која се реализира со финансиска поддршка од Европската Унија. Според јавно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со вистинска, навремена грижа за домашната економија, за спас на работните места. Тече ...
| | веќе видена | слични
13 копии
8 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ја повика опозицијата да не ги кочи законите во Собранието кои значат поддршка за компаниите и за граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска упати апел до пратениците, посебно до оние од опозицијата, да го усвојат Предлог-законот за задолжување во ...
| | веќе видена | слични

Со законот, рече Бектеши, ќе се овозможи реализација на многу важни проекти за здравствените установи, општините и институциите. -Би сакал да ги повикам сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со албанската министерка за Европа и надворешни работи, Олта Џачка, утре под покровителство на министрите ...
сите 318 | | | веќе видена

Сите граѓани на Република Северна Македонија, треба да знаат дека Шпанија е цврсто посветена на влезот на нивната земја во Европската Унија. Ние го ...
сите 418 | | | веќе видена

Властите на Израел не планираат да го запрат нападите во Појасот Газа. Воздушни и ракетни напади имаше во текот на целиот ден. „Израел нема да ја запре ...
сите 201 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Нашите позиции се кристално јасни, односно мора да се најде заеднички именител и со тоа да им го отвори патот на идните генерации, а решението е во согласост ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот случај на индискиот сој на коронавирусот во Словенија е откриен во примерок земен на 20 април, објавија денеска словенечките медиуми. Директорот на ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Континуирано расте просечната плата, благодарение на нашите економски политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: