„Слободен печат“ пресмета колку ќе биде новата априлска минимална плата

Според Законот за минимална плата, минималната плата се усогласува еднаш годишно во март, а новата минимална плата се исплатува со априлската плата. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италија регистрирала повеќе смртни случаи во 2020 година отколку која било друга година по Втората светска војна. Овие податоци покажуваат дека ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 5. март 2021 (ИНПРЕС) – Минатата година Охрид ја заврши со природен прираст од -309. Според податоците на Државниот завод за статистика се родиле 436 ...
| | веќе видена | слични

Податоци од Меѓународната агенција за енергетика покажуваат дека глобалните емисии на штетни гасови во атмосферата се вратиле на алармантно високо ниво, по ...
| | веќе видена | слични

После една година од историскиот пад поради пандемијата на коронавирусот, емисиите на CO2 кои ги произведува претежно енергетскиот сектор, силно пораснаа, ...
| | веќе видена | слични

Заводот за статистика ги објави официјалните резултати за бројот на починати и родени во 2020 година, а поразително е тоа што бројката на починати е за цели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Слободен печат“ пресмета колку ќе биде новата априлска минимална плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: