Во Тајланд повредени десетици демонстранти


2 копии
4 копии

Претседателот Бенитез рече дека се сменети министри од три сектори - образование, права на жени и граѓански работи, додека министерот за здравство поднесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во главниот град на Парагвај, Асунсион, синоќа дојде до немири кога демонстрантите, кои протестираат против слабиот одговор на владата на пандемијата со Ковид ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел ја повика денеска грузиската Влада и опозицијата да ги намалат тензиите предизвикани од политичката криза, која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Тајланд повредени десетици демонстранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: