Третина „текстилци“ останаа без работа

6 копии
2 копии

Како директна последица на епидемијата на ковид-19, 1.157 лица од Тетово и петте околни општини останале без работа. Тоа уште повеќе го зголеми бројот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во последниот квартал од минатата година стапката на слободни работни места изнесува 1,57 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според објавените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 09.04.2021 околу 06.00 часот, на излезот од Градско, полициски службеници од Регионален центар Југ - Полициска станица за граничен надзор Михајлово во ...
сите 228 | | | веќе видена

Се поголема е нервозата кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ откако не успеа нивниот обид преку пласирање на чувствителни информации да саботираат важна, ...
сите 402 | | | веќе видена

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
сите 100 | | | веќе видена

Медиумите не се слободни, порача вчеравечер претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Заспиј ако можеш” на Алфа. Тој повика народот да не преќутува ...
сите 79 | | | веќе видена

Имунизацијата против Ковид-19 со вакцините на Универзитетот во Оксфорд и „Астра Зенека“ на лица на возраст под 30 години ќе биде запрена денеска врз основа на ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Третина „текстилци“ останаа без работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: