ВИДЕО | Д-р Балевски: До крај на неделава ќе се отвори модуларната болница во Охрид


Модуларната болница е спремна, а со оглед дека се зголемува бројот на заболени, планираме оваа недела да ја отвориме. Добиваме еден објект каде што одма ќе го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
4 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 17 нови пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 343 лица сомнителни и потврдени ...
| | веќе видена | слични

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 860 пациенти со Ковид-19 и има околу 370 празни болнички кревети во ковид – центрите, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поголем број пациенти со потешка клиничка слика се хоспитализираат во модуларниот ковид центар во Кичево, а се зголемува и бројот на смртни случаи. За жал ...
| | веќе видена | слични

Почна со работа модуларната ковид болница, објавија надлежните од Општата болница Куманово. Болницата ќе има капацитет од 33 легла, опремена е со целокупна ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 860 пациенти позитивни или суспектни на КОВИД-19 во моментов се хоспитализирани во болниците низ државата. Од нив, 343 се во Скопје и 517 во другите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 517 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 334 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 132 | | | веќе видена

38-годишен измамник од тетовското село Желино успеал да одземе автомобил за кој требало да изврши градежни работи, без да ги изврши работите. Вработена во ...
сите 433 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Д-р Балевски: До крај на неделава ќе се отвори модуларната болница во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: