СДСМ: Економските мерки даваат резултати, просечната плата за три години пораснала за скоро 4.500 денари


Економските политики кои во интерес на граѓаните ги реализира СДСМ и во време на пандемија и економска криза обезбедуваат континуиран раст на просечната плата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Остануваме посветени на силна и стабилна економија велат од владеачката СДСМ. Пратеничката Лидија Тасевска потсети дека тече реализацијата на бескаматната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тече реализацијата на бескаматната кредитна линија со грант компонента ,,Ковид 3", која се реализира со финансиска поддршка од Европската Унија. Според јавно ...
| | веќе видена | слични

Центарот за граѓански комуникации објави анализа и база на податоци на пресметаниот и наплатениот данок на имот за сите општини за годините 2017, 2018 и 2019. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со вистинска, навремена грижа за домашната економија, за спас на работните места. Тече ...
| | веќе видена | слични

Општина Арачиново, која лани од Владата доби половина милион едвра неповратна помош, е единствената општина во Македонија која воопшто не наплаќа данок на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сите општини заедно, просечно годишно наплатуваат по 1,3 милијарди денари, односно 21 милион евра за данок на имот од граѓаните и од фирмите. Просечната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Центар е локалната самоуправа со најголема сума од наплатен данок на имот 2,3 милиони евра, покажува студијата на Центарот за граѓански комуникации , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Конечно се знае кој бил „виновникот“ поради чиишто лаги настанала оваа истриска фотографија со „датумот в џеб“. Советникот и близок соработник на премиерот ...
сите 24 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

Работат во ковид центри за плата од 12.000 денари, без здравствено и пензинско осигурување и двојно помал кадар од потребниот – вака дел од медицинските ...
сите 22 | | | веќе видена

Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески по повод вчера усвоениот Закон за легализирање дивоградби појасни дека станува збор за правен акт со кој се ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Економските мерки даваат резултати, просечната плата за три години пораснала за скоро 4.500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: