Договори за набавка на приклучна земјоделска механизација на седум млади земјоделци во Ресен


Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска во Општина Ресен ќе додели договори за набавка на приклучна земјоделска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со вистинска грижа и поддршка за земјоделството како клучна стопанска гранка. Преку Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Владата и премиерот Зоран Заев продолжуваат со вистинска грижа и поддршка за земјоделството како клучна стопанска гранка, потенцираат од СДСМ. Oд владеачката ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Никица Бачовски, денеска во Кавадарци, врачи две од вкупно 27 одобрени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој Никица Бачовски денеска во Кавадарци ќе додели договори за „Млад ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седум млади земјоделци од Преспа денеска добија договори за набавка на земјоделска механизација од ИПАРД 2 Програмата. Се работи за околу 65 илјади евра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, Арјанит Хоџа, заедно со директорот на Агенцијата на финансиска поддршка во земјоделството, Никица Бачовски, и градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 312 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена

Точно е дека е планирана дигитализација на учебниците, но оваа модернизација на образованието воопшто не значи укинување на книгите! Децата ќе развијат однос ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договори за набавка на приклучна земјоделска механизација на седум млади земјоделци во Ресен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: