Мицкоски: Не успеавте четири месеци да нарачате вакцини, вие сте срам за Македонија


Вчера кажавме дека ја лажат македонската јавност, дека авансот за кинеските вакцини е вратен. Денеска официјално потврдија. Нема да избегате од одговорноста за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

СДСМ е очајна па удира по младите, денеска власта на Заев без никакво образложение ги држеше во полициска станица повеќе членови на Унијата на млади сили во ...
| | веќе видена | слични

Во недостиг на проекти, на подобрување на стандардот на македонскиот земјоделец Зоран Атанасов кој до вчера беше директор на Агенција за храна и ветеринарство, ...
| | веќе видена | слични

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека СДСМ не побарала рака за доброто на граѓаните, туку дека тие барале рака за излез од глупостите ...
| | веќе видена | слични

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишуваат дека СДСМ е партија која лаже и ништо не работи. -СДСМ е партија која лаже и ништо не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта спрема ново задолжување за нова кражба, предупредува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Нови фрапантни 700 милиони евра е еврообврзницата со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку социјалните мрежи реагираше за вратениот аванс за кинеските вакцини и постојаното лажење од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 226 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Не успеавте четири месеци да нарачате вакцини, вие сте срам за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: