Филипче: Засега не се предвидени рестриктивни мерки


Во општините Гевгелија, Богданци и Дојран, кои се под ингеренција на Подрачната единица на Центарот за јавно здравје во Гевгелија, расте бројот на млади лица ...
| | веќе видена | слични

Дел од лекарите, медицинските сестри, лаборантите и болничарите се заразени од Ковид-19 или пак се наоѓаат во изолација поради контакт со позитивни пациенти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влошената епидемиолошка состојба во општина Гевгелија предизвикана од пандемијата со коронавирусот придонесе поради недостиг од персонал од денеска на одредено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предложивме воведување на полициски час од 22 часот навечер до 5 часот наутро, на територија на цела држава започнувајќи од среда (10.03). Овој предлог е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Инаку ова се должи на големиот број на новозаразени,и полнењето на болничките капацитети. Пред ГОБ 8 ми септември е Михаил Милошевски. Во видеото погледнете го ...
| | веќе видена | слични

Поради порастот на бројката на новозаразени на денешната седница на Кризниот штаб, на предлог на Комисијата за заразни болести министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици (ДЕА) по акциите „Двојник“ и „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, ...
сите 308 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Засега не се предвидени рестриктивни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: