Прво не набавуваа вакцини за да не експериментирале, сега им се врати авансот од Кина за наша безбедност!


Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека е вратен авансот за кинеските вакцини поради „наша безбедност“, додавајќи дека тоа не значи дека тие нема да ...
| | веќе видена | слични

Од аеродромот во Скопје, првите дози од руската вакцина Спутник V директно се пренесени во поликлиниката „Јане Сандански“ каде се ставени во специјален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првата пратка од руската вакцина „Спутник В“ вчера пристигна во Македонија, транспортирани со српски авион. Пристигнати се 3.000 дози, а вкупно нарачани се 200 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првата пратка од руската вакцина „Спутник V“ вчера пристигна во земјава. Пристигнати се 3000 дози, а вкупно нарачани се 200 илјади. Први кои ќе се вакцинираат, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаболени во земјава секојдневно расте. Вчера пристигна пратката на руските вакцини „Спутник V“ со која ќе се продолжи процесот на вакцинација. ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во Македонија, пристигнаа првите 3.000 дози од руската вакцина против Ковид-19, Спутник V (Спутник Ви). Од оваа вакцина државата има нарачано вкупно ...
| | веќе видена | слични

Голема е веројатноста сите кои се вакцинирани, да може да патуваат во земјите на Европската Унија без ограничувања кога ќе ги воведеКовид-пасошите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 347 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 338 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги информираат новинарите и медиумските ...
сите 351 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Верица Белловска од Берово е 20-годишната почината девојка за која нејзиното семејство се согласи да ги донира органите за повеќе пациенти кои имаат потреба од ...
сите 105 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека разговарал Јанша кој му потврдил дека тој нема никаков нон пејпер и дека за такво нешто треба да ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво не набавуваа вакцини за да не експериментирале, сега им се врати авансот од Кина за наша безбедност!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: