Речиси 7.000 отпуштени во текстилната индустрија

6 копии
2 копии

Како директна последица на епидемијата на ковид-19, 1.157 лица од Тетово и петте околни општини останале без работа. Тоа уште повеќе го зголеми бројот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во последниот квартал од минатата година стапката на слободни работни места изнесува 1,57 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според објавените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Речиси 7.000 отпуштени во текстилната индустрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: