Бабиш: Чешка може да започне со употреба на руската вакцина и без одобрение на ЕМА

Чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска изјави дека земјата може да започне со употреба на руската вакцина „Спутник V“ и без одобрение од Агенцијата за лекови на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Високата службеничка на Европската агенција за лекови (ЕМА), Криста Виртумер-Хохе, денеска апелираше до членките на Европската унија да не одобруваат употреба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанскиот министер за здравство, Роберто Сперанца, изјави дека е отворен за руската вакцина против коронавирус „Спутник В“, и е подготвен да разговара со ...
| | веќе видена | слични

Доколку биде одобрена од европските и италијанските регулатори, тој е подготвен да разговара со руските власти за  употреба и, можеби, за нејзино производство. ...
| | веќе видена | слични

Додека Србија се позиционираше како европски лидер во вакцинацијата против ковид-19, заедно со Велика Британија, Хрватска повторно е на задниот дел на Европа, ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, ги повика производителите на вакцини да се откажат од патентните права до крајот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската унија ќе побара од САД да дозволат извоз на милиони договорени дози на вакцината „АстраЗенека“ за Европа, со цел да се надминат тековните проблеми ...
| | веќе видена | слични

Истражувачи од компанијата „Касперски“ испитале 15 различни пазари на таканаречениот даркнет и откриле реклами за три вакцини против коронавирусот - на Фајзер, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 226 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бабиш: Чешка може да започне со употреба на руската вакцина и без одобрение на ЕМА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: