Во Црна Гора првпат по Втората светска војна е забележан негативен природен прираст


Црна Гора во неделата ја надмина границата од илјада починати како резултат од компликациите кои ги предизвикува болеста Covid-19, додека истовремено првпат по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатото деноноќие во Бразил се регистрирани најголем број новозаболени од коронавирус во последните два месеци. Бразилското Министерство за здравство ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Британскиот премиер, Борис Џонсон, се соочува со тужба од околу 2.000 семејства кои загубиле еден или повеќе членови на нивните семејства поради коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Првите словачки пациенти со ковид-19 се примени во соседна Полска, а други се очекуваат во Германија, со цел овие две држави да и помогнат на земјата која има ...
| | веќе видена | слични

Досега во Велика Британија починале 124.419 лица, што е најголем број на смртни случаи од овој вирус во една европска земја. Велика Британија е петта во светот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Хрватска по се изгледа дека се смирува состојбта со коронавирусот. Во таа држава во последното деноноќие биле евидентирани 394 нови случаи на инфекција со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 84 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан Скопје, 13 април 2021 Почитувани граѓани на Република ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора првпат по Втората светска војна е забележан негативен природен прираст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: