Јужноафриканскиот сој на коронавирусот кај нас се уште не е детектиран


Јужноафриканскиот сој на коронавирусот кај нас се уште не е детектиран, а околу седумдесетина проценти, според лабораторијата на болницата „Жан Митрев“, а оваа ...
| | веќе видена | слични
29 копии
4 копии

Инаку ова се должи на големиот број на новозаразени,и полнењето на болничките капацитети. Пред ГОБ 8 ми септември е Михаил Милошевски. Во видеото погледнете го ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести препорача полициски час од 22 часот до 5 часот следното утро, но оваа информација ги разбранува граѓаните, кои своите коментари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради порастот на бројката на новозаразени на денешната седница на Кризниот штаб, на предлог на Комисијата за заразни болести министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

 Министерот Венко Филипче објави дека е предложено воведување на полициски час на територија на цела држава од оваа среда, заради неконтролираното ширење на ...
| | веќе видена | слични

Србија изминатиот викенд беше во дводневен целосен карантин поради растечките бројки на новозаразени и починати лица. Според српските власти одлуката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 356 | | | веќе видена

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, се закани со тужби доколку на утрешната седница во Собранието пратеници на СДСМ излезат од изолација и дојдат со ...
сите 251 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги информираат новинарите и медиумските ...
сите 363 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи објави статус, секвенца со видео од неговиот последен ТВ настап, во кој објаснува: „Во 2015 сме ...
сите 151 | | | веќе видена

Ако петтиот пакет мерки не се донесе до крајот на неделава, тројно повеќе текстилни работници ќе бидат пуштени на принуден одмор, предупредува Синдикатот за ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јужноафриканскиот сој на коронавирусот кај нас се уште не е детектиран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: