ВМРО-ДПМНЕ: Филипче потврди дека сме било во право, авансот за кинеските вакцини е вратен


Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
| | веќе видена | слични

Македонија е една од ретките земји во светот кои се уште го немаат почнато процесот на вакцинирање. Освен оние дози кои ни ги донираше Србија вчера добивме и ...
| | веќе видена | слични

Од аеродромот во Скопје, првите дози од руската вакцина Спутник V директно се пренесени во поликлиниката „Јане Сандански“ каде се ставени во специјален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првата пратка од руската вакцина „Спутник В“ вчера пристигна во Македонија, транспортирани со српски авион. Пристигнати се 3.000 дози, а вкупно нарачани се 200 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првата пратка од руската вакцина „Спутник V“ вчера пристигна во земјава. Пристигнати се 3000 дози, а вкупно нарачани се 200 илјади. Први кои ќе се вакцинираат, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаболени во земјава секојдневно расте. Вчера пристигна пратката на руските вакцини „Спутник V“ со која ќе се продолжи процесот на вакцинација. ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во Македонија, пристигнаа првите 3.000 дози од руската вакцина против Ковид-19, Спутник V (Спутник Ви). Од оваа вакцина државата има нарачано вкупно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 352 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, односно во текот на вчерашниот ден имало поголем број на нови ...
сите 387 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Клиничката болница Жан Митрев на сите кои имаат желба и се чувствуваат подготвени да помогнат во нега на пациенти хоспитализирани од КОВИД-19 им дава можност ...
сите 138 | | | веќе видена

Најмалку тројца криминалци со лажните македонските пасоши поминале на скопскиот аеродром и Деве Баир. На крајот на јануари 2020-та го добил пасошот на име ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче потврди дека сме било во право, авансот за кинеските вакцини е вратен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: