Мицкоски: Да не се заборави -Заев одби помош за вакцини од Русија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил денеска потести дека Заев кога можеше да добие помош за вакцини од Русија-тој ја одби. Да не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
| | веќе видена | слични

„Наведната глава сабја не ја сече, но, ако сакаме подобро, мора да се исправиме“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој во моментов е на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за здравство, Венко Филичпе вели дека е стабилна состојбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој вчера објави дека се лекува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Според моето стручно мислење, а според информациите што ги имам, неговата состојба, мислам дека е стабилна“, рече министерот за здравство Венко Филипче за ...
| | веќе видена | слични

Најблиските партиски соработници на лидерот Христијан Мицкоски во ВМРО-ДПМНЕ, вчера вечерта, откако тој објави дека е во болница каде е во тешка состојба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 271 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Да не се заборави -Заев одби помош за вакцини од Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: